6250 TL den itibaren

Trabzon Çıkışlı Pokut ve Sal Yaylası Özel Grup Turu

Created with Sketch. Trabzon

Süre

12 Saat

İptal Koşulları

7 güne kadar

Kapasite

5 Kişi

Diller

İngilizce, Türkçe

Açıklama

Günübirlik olarak düzenlediğimiz Pokut & Sal Yaylası Turu ‘muza sabah saat 08:00’de misafirlerimizi otellerinden alarak başlıyoruz. Doğu Karadeniz sahili boyunca seyahatimizi Ardeşen’e kadar devam edip buradan Güney istikametinde Fırtına Vadisi ve Fırtına Deresini takiben ilk molamızı Fırtına Vadisi üzerinde seçkin bir yerde Zipline ve Çay molası olarak veriyoruz. Biraz soluklandıktan sonra Çamlıhemşin ilçesinden Çat Vadisi yönünde devam ediyoruz.  Birçok Dizi ve reklam çekimlerine de ev sahipliği yapmış Şenyuva/Çinviva Köyü’nü,  Şenyuva’da eski ahşap ve taş evleri, tarihi Çinçiva Taş Kemer Köprüsünü ile Sevdaluk dizisi filminin çekildiği alanları da ziyaret edip gezimize Pokut Yaylası’na doğru devam ediyoruz.

Yaklaşık bir saatlik yolculuğumuzun ardından 2050mt. rakımda bulunan Pokut Yaylası’na varıyoruz. Eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak, lezzetine bayılayacağınız yöresel  yemekleri tadmak ve yaylayı keşfetmeniz için verilen serbest zamanın ardından Sal Yaylası için yarım saatlik bir yürüyüş yapıyoruz. Kaçkar Dağları, Pokut Yaylası ve muhteşem doğayı ölümsüzleştirip bu muhteşem Pokut ve Sal yaylalarından ayrılıyoruz.

Turumuzun devamında tekrar Şenyuva/Çinçiva Köyü’ne dönüp ve Fırtına Vadisi derinliklerine doğru gezimize devam ediyoruz. Bölgede su debisi en yüksek olan Palovit Şelalesini ve Tarihi Zilkale’yi ziyaretlerimizin ardından Trabzon’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Muhteşem bir günün sonuna doğru aynı güzergahını takiben Sürmene’de Çamburnu’nda kısa bir çay molası sonrası saat 19:30 gibi Trabzon’a varışımız ile turumuzu sonlandırıyoruz.

Daha Fazla

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

  • Otel Transferleri
  • Rehberlik
  • Öğlen yemeği,
  • Milli Park ve Sit alanları giriş ücretleri,
  • Ordu’da teleferik kullanım ücreti,
  • Şahsi Harcamalar,
  • Molalardaki ikram harici alınacak yiyecek ve içecekler

Duration

Tam gün

Diller

İngilizce
Türkçe

Aktivite Tipleri

Günlük Turlar
Tam Gün Rehberli Turlar

Aktivite Lokasyonu

Created with Sketch. Trabzon
Created with Sketch.
den itibaren 6250 TL

İlgili Turlar