2655 TL den itibaren

Tarihi Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı: Keyf-i Hamam Paketi

Created with Sketch. İstanbul, Turkey

Süre

1 Saat

İptal Koşulları

İptal Edilemez

Kapasite

5 Kişi

Diller

İngilizce, Türkçe

Açıklama

Sultanlara Layık Özel Paketlerle Yeniden Doğmaya Hazır Olun!

İstanbul’da Ayasofya Müzesi ile Sultanahmet Camii arasında yer alan Türk hamamı; Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan tarafından, Mimar Sinan’a 16. yüzyılda (1556–1557) Ayasofya’nın yanına inşa ettirilmiştir. 1910 yılına kadar aktif olarak kullanılan hamam, uzun yıllar kapalı kalmıştır. Bu hamamda, Türk hamam mimarisinde bir yenilik olmak üzere ilk defa kadınlar ve erkekler kısmı aynı eksen üzerinde yapılmıştır. Bin yıldır temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi olan hamam geleneği, Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’n da günümüze uygun bir bakış açısıyla yeniden yorumlandı. Sultanlara hizmet vermiş olan bu tarihi hamam, suyun arındırıcı gücünü geçmişten bugüne uzanan eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunuyor.

Keyf-i Hamam Paketi 

 • Vücudunuzu keseye hazırlamak için, özel tasarım peştamal ile Osmanlı usulü altın kaplama tas ve musluklardan oluşan halvetlerde hamam kullanımı
 • Kişisel kullanım için, özel hazırlanmış; kese, zeytinyağı sabunu, Erguvan özlü saç şampuanı, saç kremi, vücut losyonu ve terlikten oluşan hamam seti
 • Geleneksel kese uygulaması
 • Göbek taşında dinlendirici köpük ritüeli ve masajı (Tüm vücut köpük masajı , baş ve boyun masajı)
 •  Erguvan özlü nemlendirici ve sıkılaştırıcı tüm vücut kil maskesi
 • Soğukluk bölümü dinlenme alanında lokum, ev yapımı şerbet, soda , çay ve Türk kahvesi ikramı

 

Geleneksel kese uygulaması

Türk Hamamı geleneğinde büyük önem taşıyan “kese” vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için uygulanır. Kese derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir.

Göbek taşında dinlendirici köpük, baş ve boyun masajı

Tüm vücut köpük masajı, baş ve boyun masajı yapılır.

Hamamlarda çoğunlukla ortak kullanım alanının tam ortasında yer alan, mermerden yapılma düz platformlara göbek taşı adı verilir. Hamam ritüellerinin birçoğunda kullanılan bu platform, kullanışlı olmasının yanı sıra mimari bazı amaçlara da hizmet eder.

Erguvan özlü nemlendirici ve sıkılaştırıcı tüm vücut kil maskesi

İçerisinde herhangi bir yan etkiye sebep olabilecek kimyasal barındırmayan kil maskesi sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler için kozmetik ürünlerine kıyasla oldukça uygun ve etkili bir maskedir.

Kil, yüzyıllardır sağlık ve güzellik kaynağı olarak kullanılan bir toprak çeşididir. İçeriğinde bulunan demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, silisyum ve çinko gibi doğal mineraller sayesinde özellikle cilt üzerinde birçok faydası bulunur. Besin değerlerinin bu denli çeşitliliği kil maskesini birçok cilt probleminin çözümü için ideal kılar.

Önemli Bilgilendirme

 • Rezervasyonunuza ait müsaitlik bulunmaması durumunda tarafınızla iletişime geçilerek alternatif gün ve saatler bilgilerinize sunulacaktır.
Daha Fazla

Öne Çıkanlar

 • Sultanlara Layık Özel Paketlerle Yeniden Doğmaya Hazır Olun!

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

 • Hamam kullanımı
 • Geleneksel kese uygulaması
 • Göbek taşında dinlendirici köpük, baş ve boyun masajı (Tüm vücut köpük masajı, baş ve boyun masajı)
 • Erguvan özlü nemlendirici ve sıkılaştırıcı tüm vücut kil maskesi

Duration

0-1 Saat

Diller

İngilizce
Türkçe

Aktivite Tipleri

Deneyim

Aktivite Lokasyonu

Created with Sketch. İstanbul, Turkey
Created with Sketch.
den itibaren 2655 TL

İlgili Turlar