450 TL den itibaren

İstanbul’un Yeraltı Arkeolojisi Turu

Created with Sketch. İstanbul, Turkey

Süre

İptal Koşulları

2 güne kadar

Kapasite

5 Kişi

Diller

Türkçe

Açıklama

Caddelerinde, sokaklarında gezdiğimiz. Üzerine binalar kurup, yaşamlar inşa ettiğimiz. İki büyük devrin başkenti İstanbul’un gözle görülmeyen yüzünü dinlemeye hazır mısınız? 

İstanbul o kadar büyülü bir şehir ki, Tarihi Yarımada’da taksiye binip bir yere giderken siz farkında olmadan o taksi belki bir Bizans sarayının üzerinde geçmiştir.

Belki de Sultanahmet’te bir kafede oturup kahvenizi yudumlarken hiç haberiniz yokken bir Bizans sarnıcının üzerinde oturmuşsunuzdur.
Şaşkın gözlerle Sultanahmet Meydanı’nda tarihi izlerken yürüdüğünüz o kaldırım taşlarının altında binlerce yıl önce çekişmeli araba yarışlarının yapıldığından habersiz bir şekilde yürümüşsünüzdür. 

 Mahzenleri, sarnıçları, gizemli antik yeraltı tünelleri, zindanları ile farklı, bilinmeyen, görülmesi gereken bir dünyanın izini sürüyoruz. 

Sizleri bu büyülü şehirde artık adım attığınız her yerde ayaklarınızın altında neler olduğundan emin olarak yürüyeceğiniz heyecan dolu bir programa davet ediyoruz. 

İstanbul Antik Yunan ve Roma dönemini keşfedeceğiniz gezimize davetlisiniz.

Tur Tarihleri

26 Mart 2022

9 Nisan 2022

14 Mayıs 2022

25 Haziran 2022

10 Eylül 2022

22 Ekim 2022

26 Kasım 2022

Buluşma Noktası

AKM önü

Güzergah

Bizans Sarnıçları, Antik Yunan ve Roma dönemi sivil yaşam kalıntıları, Bizans Eski Sarayları, Kilise kalıntıları, Augustaion Meydanı, Artemis Lisizonos Tapınak Kalıntıları, Yeni Bulunan Khalke Kapısı, Theodosius Forumu, Roma dönemi mezar yapıları.

 

Önemli Bilgilendirme

  • Tur programında belirtilen saatte aracımız hareket edecektir ve grubumuz tura başlayacaktır. Buluşma noktasında hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız önemle rica olunur. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz.
  • Gezi programlarımız dönem koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.
  • Gezimizde araç kullanılmakla beraber birçok yere yürüyerek ulaşabilmekteyiz. Yapı kalıntıları genelde basamaklı ve binaların altında yer almaktadır. Yürüyüşle ilgili sorunları olan misafirlerimizin satış danışmanımızdan bilgi alması rica olunur.
  • Acentemiz, rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmektedir. Kulaklıklar el değmemiş biçimde ambalajlıdır. Tur boyunca kullanımımız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır.

 

Daha Fazla

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

  • Uzman rehberlik
  • Sabah poğaça ve çay ikramı
  • Ulaşım hizmeti
  • Öğle yemeği
  • Özel yapıların giriş izinleri

Duration

Tam gün

Diller

Türkçe

Aktivite Tipleri

Günlük Turlar
Tam Gün Rehberli Turlar

Aktivite Lokasyonu

Created with Sketch. İstanbul, Turkey
Created with Sketch.
den itibaren 450 TL

İlgili Turlar