450 TL den itibaren

İstanbul Kapalı Çarşı Turu

Created with Sketch. İstanbul, Turkey

Süre

7 Saat

İptal Koşulları

2 güne kadar

Kapasite

5 Kişi

Diller

Türkçe

Açıklama

Kapalıçarşı’nın şaşkınlık verici hikâyesinde tarihi hanlar ve çarşıların hazinelerini keşfedecek, bilinmeyen ve ufkumuzu açacak bir tarihe tanıklık edeceğiz.

İstanbul, eşi bulunmaz geçmiş mirası ile her gün bize “merhaba” der, belki de hep bu kadar yakın olduğundan, belki de günlük koşuşturmadan vakit bulup bakamayız yanı başımızda duran bu kıymetli mirasa.
İşte bu turumuzla günümüz koşuşturmasına bir es veriyor ve tarihin sesine kulak kabartıyoruz. Kapalıçarşı’nın adını aldığı günlerine gidiyor, mallarını dizen, arı gibi çalışan tüccarların yayında Osmanlı’nın alışverişini izliyor, ticaretin semtlere nasıl isim verdiğini öğreniyoruz. Bugün değerli taşların, parıltılı madenlerin, Osmanlı ve Türk mutfağının benzersiz kokulu baharatlarının, şekerlerinin ve görkemli dokumalarının, halılarının mabedi olan bu merkezi, etrafındaki pırlantalarla; tarihi han, çarşı, bedesten, kahve ve camileri ile yeniden ve gerçekten tanıyoruz.

Buluşma Noktası

Çemberlitaş Tramvay Durağı / Çemberlitaş Anıtı

Tur Tarihleri

26 Mart 2022

16 Nisan 2022

14 Mayıs 2022

Güzergah

Nuruosmaniye Camii, Kapalıçarşı, Çuhacı Hanı, Valide Han, Büyük Yeni Han, Kürkçüler Çarşısı, Sandal Bedesteni, Tahtakale Piyasası, Sıraodalar, Çukur Muhallebicisi, Zincirlihan, Kızlarağası Han, Şark Kahvesi, Beyazid Meydan, Sahaflar Çarşısı, Küçük Yeni Han, Mahmut Paşa Camii( Dışardan), Mahmutpaşa Hamamı, Yazmacılar Çarşısı, Kürkçü Han, Rüstempaşa Camii, Sofçu Han, Cebeci Han, Mısır Çarşısı, Kurukahveci Han, Balkapanı Hanı.

Önemli Bilgilendirme

  • Tur programında belirtilen saatte grubumuz tura başlayacaktır. Buluşma noktasında hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız önemle rica olunur. Geç kalınması durumunda sorumluluğun tarafımıza ait olmadığını belirtmek isteriz. Gezi programlarımız dönem koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.
  • Rehber anlatımını takip edebilmeniz için ayrı bir kit içerisinde dinleme cihazı ve kulaklık temin etmekteyiz. Kulaklıklar el değmemiş biçimde ambalajlıdır. Tur boyunca kullanımımız içindir. Gezi bitiminde misafirlerimizde kalacaktır. Servis aldığımız yerlerde Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.
Daha Fazla

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

  • Uzman rehberlik
  • Kahvaltılık poğaça
  • Bağışlar
  • Öğle yemeği
  • Çay ikramı

Duration

Tam gün

Diller

Türkçe

Aktivite Tipleri

Günlük Turlar
Tam Gün Rehberli Turlar

Aktivite Lokasyonu

Created with Sketch. İstanbul, Turkey
Created with Sketch.
den itibaren 450 TL

İlgili Turlar