450 TL den itibaren

Fethiye Jeep Safari Turu

Created with Sketch. Fethiye, Muğla

Süre

9 Saat

İptal Koşulları

1 güne kadar

Kapasite

8 Kişi

Diller

Türkçe

Açıklama

Yaz tatilinde adrenalin tutkusunu gidermek isteyenler için önerilen Fethiye Jeep Safari programı, bölgedeki en zevkli aktiviteler arasında sayılır. Çevreyi keşfederken çocukluk yıllarına dönebilir aynı zamanda su savaşına katılarak eğlencenin doruklarına çıkabilirsiniz!

Planlanan saatlerde Fethiye 08:30, Ölüdeniz 08:00, Hisarönü 08:30, Ovacık 08:30, Çalış 09:00 bölge otellerinden misafirlerimiz alındıktan sonra turumuz 09:00’da başlıyor.

Bölgedeki en eski yerleşim yerleri arasında gösterilen Tlos antik kenti yüzyıllar boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Oyulmuş mezarlarla dikkat çeken bölge, Osmanlı İmparatorluğu döneminde şekillenerek bugünkü görünümünü kazanmıştır. Saklıkent Jeep Safari Turu nun ilk bölümünü oluşturan bölge, çevredeki doğal ve tarihi güzellikleri yakından görmek isteyenlere sayısız alternatif sunar.

Sabah buluşmanın ardından ıslanarak süren yolculuğun sonunda Tlos Antik Kentine varılır ve keyifli bir yolculuğun ilk durağında mola verilir. Tlos Turu boyunca özel anılar biriktirileceği gibi yaşananların ölümsüzleştirilmesi için de fotoğraflar çekebilirler. Tekrar jeeplere binilerek Yaka köyüne doğru yolculuk başlar. Eskiden yel değirmeni olan ancak günümüzde restoran olarak kullanılan mekanda öğle yemeği için mola verilir.

Buz gibi suların aktığı şelalelerin olduğu Yakapark Restoran içinde özel havuzlarda yetişen alabalıklar görülebilir ve en güzeli kendi yiyeceğiniz balığı seçme şansı tanınır. Alabalıktan köfteye, salatadan açık büfe atıştırmalıklara kadar zengin bir menü arasından dilediğinizi seçebilir ve çok sıcak olan bir yaz gününde serinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Temiz hava, taze gıda, geleneksel lezzetler ve sıcak bir atmosferin hakim olduğu bölgede yemek yerken yeni sezon için enerji depolayabilir ve tüm sıkıntı ve dertlerden arınabilirsiniz.

Fethiye Jeep Safari programının belki de en çok merakla beklenen bölümü olan Saklıkent Kanyonu na hareket edildikten tahmini olarak 45 dakika sonrasında bölgeye ulaşılır. Dileyen misafirler kanyonda yürüyüş yaparken dileyenler zipline ya da rafting turlarına katılabilirler, çamur banyosu yapabilir. Bu aktiviteler fiyata dahil değildir. Buz gibi suyun üzerinde kurulan köşklerde mola imkanı bulanan Fethiye Jeep Safari Turu katılımcıları içinde bulundukları atmosferden etkilenerek tatilin tadını çıkarmaya devam edebilirler.

Dünyanın en önemli kanyonları arasında gösterilen Saklıkent’i keşfetme imkanı sunan Fethiye Safari Turları yolculuklarında çocuklar gibi eğlenceli su savaşları yapılabilirken 18 km uzunluğa ve 200 metre yüksekliğe sahip olan kanyonda yürüyüş yapma ayrıcalığına sahip olunabilir. Jeep Safari Turu nun en çok merak edilen bölgesi olan kanyonda çevrenin sahip olduğu doğal güzellikler yerinde keşfedilebilir. Fethiye, Ölüdeniz, Hisarönü, Ovacık, Çalış otellerinden  alınan konuklar saat 18:00 gibi aynı bölgelere transfer edilir.

Daha Fazla

Öne Çıkanlar

  • Yaz tatilinde adrenalin tutkusunu gidermek isteyenler için önerilen Fethiye Jeep Safari programı, bölgedeki en zevkli aktiviteler arasında sayılır. Çevreyi keşfederken çocukluk yıllarına dönebilir aynı zamanda su savaşına katılarak eğlencenin doruklarına çıkabilirsiniz!

Dahil Olanlar / Dahil Olmayanlar

  • Gidiş-Dönüş Paylaşımlı Transfer
  • Rehberlik
  • Sigorta
  • Öğle Yemeği
  • İçecekler
  • Opsiyonel olan aktiviteler (Çamur banyosu, zipline, rafting)
  • Saklıkent giriş ücreti
  • kişisel harcamalar dahil değildir.

Duration

7-9 Saat

Diller

Türkçe

Aktivite Tipleri

Jeep Safari

Aktivite Lokasyonu

Created with Sketch. Fethiye, Muğla
Created with Sketch.
den itibaren 450 TL

İlgili Turlar